Nymi, divné 18 ročné stvorenie z Trnavy • študujem prekladateľstvo a tlmočníctvo v Bratislave • najväčší pôžitok pre mňa predstavuje zostať celý deň v posteli, začať každý deň s dobrou kávou, nie zrovna nadšenec papriky a olív, bez laku na nechtoch nevyjdem z domu, online kamarátstva pre mňa často znamenajú viac než tie reálne, rada jem vždy všade a všetko, milujem zvieratá a preto ich aj mám doma zatiaľ päť, neviem písať aj keď sa o to stále pokúšam, mám zvláštny zmysel pre humor

SOULMATE FOREVER

 

CURRENTLY READING

Currently watching...Desires of the Dead
by Kimberly Derting
Violet cíti ozveny ľudí, ktorý zomreli násilnou smrťou - a rovnako aj ich odtlačky na ľuďoch, ktorý túto smrť spôsobili. Iba jej najbližší vedia o tom čoho je schopná. Keď ale nájde telo malého chlapca začne sa o ňu zaujímať FBI, čo by mohlo zmeniť jej celý život.
Zatiaľ čo sa Violet snaží svoje tajomstvo ochrániť stane sa neúmyselne niekoho nebezpečnou posadnutosťou. Za normálnych okolností by sa s tým obrátila na svojho najlepšieho priateľa Jaya, ale teraz keď sú oficiálne pár sa zdá, že sa pravidlá v ich vzťahu trochu zmenili. Jay začne tráviť stále viac a viac času so svojím novým kamarátom Mikeom a Violet zatiaľ rozmýšľa v čom urobila chybu. Keď chce ale naplniť svoju neistotu tým, že sa začne hrabať v Mikeovej tragickej rodinnej histórii príde na niečo, čo by mohlo všetkých ohroziť.

CURRENT OBSESSION PSYCH

Gus: Jail is no fun I can tell you that. 
Salesman: Oh you have been...
Gus: Once. In Monopoly.

LEAVE ME SOME PINEAPPLES

MY HOALOHASLATEST REVIEWS

     

INFO

Layout at this personal blog is made by @Nymi, coded by @SunnyWill. This is just a personal blog where you can find my thoughts, dreams and opinions on everything I like and am interested in. If you dont agree with me or dont like any of the themes found on this site feel free to write me an e-mail.

CHRISTMAS PROJECTS

Vianočná reťazovka
Fantastické Vianoce

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /data/4/b/4b079a3d-5ad8-4138-8aeb-973fdf609493/delicate-flower.com/sub/flowersforaghost/secrets/cutenews/show_news.php on line 41

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /data/4/b/4b079a3d-5ad8-4138-8aeb-973fdf609493/delicate-flower.com/sub/flowersforaghost/secrets/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /data/4/b/4b079a3d-5ad8-4138-8aeb-973fdf609493/delicate-flower.com/sub/flowersforaghost/secrets/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /data/4/b/4b079a3d-5ad8-4138-8aeb-973fdf609493/delicate-flower.com/sub/flowersforaghost/secrets/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /data/4/b/4b079a3d-5ad8-4138-8aeb-973fdf609493/delicate-flower.com/sub/flowersforaghost/secrets/cutenews/inc/shows.inc.php on line 357

FANTASTICKÉ VIANOCE #3

Na blogu Ettelea Dragons sa objavila nová téma projektu Fantastické Vianoce a ňou sú Fantasy filmy (a seriály) čo je téma pre mňa ako stvorená. Pokúsim sa vám teda vymenovať a trošku popísať fantasy filmy, ktoré mám naozaj ve¾mi rada a myslím si, že ak ste ich ešte nevideli mali by ste to hneď napraviť :)

Fantasy a film


Harry Potter
Je jasné, že žiadny "fantasy zoznam" by nebol kompletný bez tohto úžasného príbehu. Pre mňa boli filmy o Harrym a jeho kamarátoch skoro také skvelé ako knihy úžasnej J.K.Rowlingovej a myslím si, že to bolo vďaka tomu, že taký úžasný príbeh sa jednoducho pokaziť nedá nech sa snažíte ako chcete :) Plus samozrejme tomu napomohli skvelý herci ako Emma, Daniel, Rupert, Tom, James atď. atď. Myslím si, že každý kto chce začať pozerať filmy z okruhu fantasy by mal začať práve týmito, pretože kto nevidel a nečítal HP môže zabudnúť na to, že by sa niekedy stal pravým fantasy fanúšikom :)

Matilda
Každý z vás mal určite v detstve film alebo rozprávku, ktorú ste pozerali stále dookola a nikdy vás neomrzela. Pre mňa to bola práve Matilda. Tento príbeh je založený na knižke od Roalda Dahla, čo je a bol môj ob¾úbený autor knižiek pre deti. Pre tých z vás, ktorý nevedia o čom Matilda je...je to o dievčatku, ktoré ve¾mi rado číta a jedného dňa objaví, že sa v nej skrývajú telekinetické schopnosti. Je to ve¾mi pekná rozprávka vďaka ktorej som sa nie raz pokúšala pohnúť predmety len za pomoci svojej mysle :)

The Addams Family
Prišli k nám v podobe filmu, rozprávky či seriálu a stále boli jednoducho dokonalý. Kto by si nepamätal strýka Festera, bratranca ITa alebo ruku, ktorá z nejakého podivného dôvodu chodila bez tela a bola domáci miláčik rodiny Addamsovcov? Neviem ako vy ale ja som tento príbeh vždy milovala.

Edward Scissorhands
..alebo Strihoruký Edward. Príbeh chlapca bez rúk, ktorý nakoniec ruky dostane v podobe nožníc. Krásny príbeh, ktorý musel vidieť už každý z vás minimálne raz musím vidieť vždy aspoň raz do roka a nielen pre to, že hlavnú rolu hrá Johnny Depp.

Čo sa seriálov týka budem asi trochu obšírnejšia...

Game of Thrones
Seriál založený na perfektnej knihe od Georga R.R. Martina o všetkom čo má taká správna fantasy mať. O rodinách bojujúcich medzi sebou, o šarmantných rytieroch, krásnych ženách, o zrade, drakoch, o novom svete, o bojoch, o výhrach....nájdete tam všetko čo chcete a ešte viac. Plus perfektný herci a tým, ktorý pracujú na tomto seriály sú už len čerešničkou na torte.
 

Doctor Who (2005)
Musím tu o tomto vôbec hovoriť? Kto nevie čo je Doctor Who jednoducho nevie čo je fantasy. Mimozemšťan, ktorý každých pár sérií mení svoju podobu, cestuje v modrej policajnej búdke naprieč časom a vesmírom pričom vždy akousi náhodou dokáže zachrániť osud celého ¾udstva? Áno to je presne Doctor Who.

Merlin (2008)
Uznávam, že to môže vyzerať že som zaťažená na anglické fantasy seriály, ale keď ni sú také dobré tak čo mám robiť? Merlin je toho dôkazom. Príbeh založený na legende o krá¾ovi Artušovi, okrúhlom stole a jeho vernom čarodejníkovi Merlinovi zobratý z úplne nového uhla poh¾adu. Príbeh plný drakov, kúziel, princezien, krá¾ov, ale hlavne...originálny príbeh, ktorý vám zaručí nieko¾ko výbuchov smiechu počas každej jednej epizódy, nech už je akoko¾vek temná a vážna..

Misfits
Eh, no dobre možno som predsa len trošku zaťažená na britské seriály.. Misfits je príbeh mladých výtržníkov, ktorý počas akejsi podivnej búrky získajú nadprirodzené schopnosti, ktoré síce väčšinou nevyužívajú pre dobro ¾udstva ako by sa zrejme očakávalo, ale...je celkom sranda pozorovať ich ako zabíjajú jedného sociálneho pracovníka za druhým :)

Keďže by som zoznam týchto seriálov mohla tiahnuť ešte dobrých pár stoviek riadkov tak už vám sem len napíšem zoznam ďalších fantasy seriálov, ktoré ob¾ubujem: True Blood, Being Human (UK), The Vampire Diaries, Supernatural, Once Upon a Time, Lost Girl, Haven, Fringe, American Horror Story...
0 Comments
Posted on 19 Dec 2011 by Nymi
Name:
E-mail: (optional)
Smile: angel angry biggrin blank blush confused cool cry dead depressed happy hehe huh cheerful inlove ouch sad shocked sleepy smile sneer weird wink yawn 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews